Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Liberadzki: Koalicja CDU/CSU, FDP oraz Zielonych mniej korzystna dla Polski

dodano ponad 2 tygodnie temu, 2017-09-25 w kategorii: Informacje

- SPD - nasza siostrzana partia przechodzi do opozycji i robi to z dwóch kluczowych powodów. Pierwszy z nich, to okazuje się, że bycie partnerem mniejszościowym w koalicji doprowadziło do sytuacji, iż wszystkie sprawy pozytywne, w tym i te socjalne, które działy się w Niemczech z inicjatywy SPD, przypisała sobie kanclerz Merkel. Wszystkie sprawy trudniejsze zostały przypisane niemieckim socjaldemokratom i z tego powodu politycy SPD uznali, iż kontynuowanie tej koalicji jest dla nich szkodliwe - podsumował prof. Bogusław Liberadzki rezultaty wyborów w Niemczech, w których zwyciężyło ugrupowanie Angeli Merkel a SPD osiągnęło drugi, ale najsłabszy od lat wynik.

- Powód drugi, jeszcze ważniejszy, ponieważ gdyby kontynuowano wielką koalicję to największą partią opozycyjną byłaby Alternatywa Dla Niemiec (AfD) - podkreślił wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. - Określenie tej partii, jako skrajnie prawicowej to dużo za mało – dodał.

Polityk SLD ocenił, iż dalszy udział SPD w rządzie oznaczałby, iż AfD rosłaby przez najbliższe cztery lata.

- Spodziewamy się koalicji CDU/CSU, FDP oraz Zielonych, która będzie mniej korzystna od koalicji CDU/CSU z SPD - ocenił prof. Liberadzki i wskazał doświadczenia z Parlamentu Europejskiego, w którym frakcja liberałów, do której należy FDP, jest „bardzo radykalna w swojej presji na Polskę i jej rząd w kwestii państwa prawa”.  Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  3 godziny temu

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  5 godzin temu

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  dzisiaj o 11:12

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  dzisiaj o 10:18

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  dzisiaj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.